Ką daryti, jei išsikrovė hibridinis automobilis ?

Dažnai manoma, kad hibridinis automobilis nuo paprasto automobilio su vidaus degimo varikliu skiriasi tik papildomu elektros varikliu ir baterija. Šis teiginys yra teisingas tik iš dalies, nes yra keleto tipų hibridiniai automobiliai, ir jų veikimo principas yra skirtingas. Nepaisant kokio tipo hibridinė sistema yra įdiegta, beveik visi hibridiniai automobiliai turi ir tradicinį akumuliatorių, skirtą būtinosioms automobilio sistemoms aprūpinti.

Visų pirma reikėtų patvirtinti faktą, kad jei hibridinis automobilis yra techniškai tvarkingas, reguliariai prižiūrimas bei papildytas degalais, jokių nesklandumų neturėtų atsirasti. Deja, praktika rodo, kad nutinka visko, o tuomet reikia suktis iš susidariusios padėties.

Pagrindiniai hibridinių automobilių skirtumai. Kai kuriuose hibriduose elektros variklis yra naudojamas tik kaip pagalbininkas vidaus degimo varikliui. Elektros variklis gali veikti mieste kai nereikalingas didelis galingumas. Kito tipo hibridai gali būti įkraunami iš kito elektros šaltinio bei įmanoma turi funkciją važiuoti varant tik elektros varikliui. Paralelinių hibridų transmisija sujungia elektrinį bei vidaus degimo variklį.

Kai kurie modeliai turi avarinį rėžimą, kuriuo gali nuvykti iki degalinės ar įkrovimo stoties. Tai priklauso nuo to, ir kokiu santykiu automobilis naudoja elektros energiją bei kurą. Jei tiesiog išsikrovė hibridinio automobilio akumuliatorius, jį galima užvesti nuo kito automobilio kaip ir įprastą automobilį. Žinoma, reikėtų laikytis gamintojo nurodymų, kad nebūtų padaryta žala.

Hibridinių automobilių dažniausiai negalima tempti. Išsikrovus akumuliatoriui lieka įjungta degeneracinė stabdžių sistema neleidžianti suktis ratams. Todėl net užvažiuoti ant techninės pagalbos automobilio tampa neįmanoma. Šioje situacijoje automobilis gali būti užvelkamas po nesisukančiais ratais padėjus specialius vežimėlius, kurių pagalba automobilis gali riedėti.

Šiuo metu rinkoje yra daug skirtingų hibridinių automobilių. Jie skiriasi ne tik išvaizda, dizainu, dydžiu, bet ir panaudotomis technologijomis bei skirtingomis techninėmis charakteristikomis nuvažiuojamu atstumu. Eksploatuojant tokį automobilį būtų naudinga pasidomėti techninėmis savybėmis bei sužinoti kokių priemonių reikia imtis, jei patektumėte į neplanuotą situaciją.